Dalga Kule nin ilk görüntüleri! 10 karede Dalga Residence

Dap Yapı'nın hayat verdiği Dalga Kule projesinin bugün düzenlenen basın toplantısı sonrası ilk görüntüleri ortaya çıktı. Dalga şeklinde tasarlanan projede ev fiyatları 149 bin liradan başlıyor
Firma : Dap Yapı                    Proje : Dalga Kule
Dalga Kule projesinin ilk görüntüleri için tıklayınız...

Yatırım bedeli 120 milyon TL olarak belirlenen projenin  lansman öncesinde yoğun ilgi gördüğü  ve ilk kuledeki dairelerin yüzde 40’ının satıldığı belirtiliyor.

Geçmişte ünlü ve varlıklı kesimin gizli cenneti olan Dragos-Maltepe bölgesi, bugün de yeni çağa uygun projeleriyle prestijini koruyor. Bir zamanlar muhteşem villaların yer aldığı bölgede denize en yakın rezidans projesi olarak nitelendirilen DAP Dalga Kule muhteşem Adalar manzarasına hakim konumuyla dikkati çekiyor.

Coğrafi olarak bakıldığında, Prens Adaları’nın, özellikle Büyükada’nın devamı gibi görülen bölge, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda kentin üç yeni çekim noktasından biri olarak gösteriliyor.

Kadıköy ve Bağdat Caddesi’ne olan yakınlığıyla, E-5’le sahil yolu arasında, tren ve minibüs yoluna paralel konumuyla, havaalanı, feribot iskelesi, marina ve metroyla çevrili ulaşım ağıyla güçlü bir lokasyon sergiliyor. Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alması ve dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na ev sahipliği yapması da ekstra etkenler.

Geçmişten günümüze önemli bir sahil ilçesi olarak seçkin ve dingin bir yaşam arzu edenlerin cazibe merkezi haline gelen Dragos-Maltepe bölgesinde, Dap Royal Center ve Dap Burgu projelerinin inşaatını sürdüren DAP Yapı, Dalga Kule'nin inşaatına başlıyor.

Deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan proje, dalgaların zeminden itibaren dikey yükselerek bulutları yakaladığı 22’şer katlı 2 kuleyi işaret ediyor. Dış yüzeyde camların yansıma hareketleriyle kuvvetlenen mavilik, sonsuz deniz ve gökyüzü manzarasıyla kucaklaşıyor. Adalar, havuz, bahçe ve şehir manzarasıyla bütünleşiyor.

Projenin yüzde 80 gibi geniş ve önemli bir bölümü yeşil ve sosyal alanlar için ayrıldı. Dört mevsim kullanılan açılır-kapanır yüzme havuzu, yürüyüş ve koşu parkurları ve çok amaçlı spor sahasının yanı sıra sosyal tesis bünyesinde fitness center, sauna, Türk Hamamı ve masaj odaları gibi keyifle değerlendirilebilecek alanlar, açık ve kapalı otoparklar bulunuyor. Blokların 9. katında kafe ve kahvaltı salonları, blok üstlerindeki roof’larda ise 360 derecelik manzaraya hakim dev jakuziler yer alacak.

Yatırım değeri ve konsepti farklı gayrimenkul projelerini takip edenlerin henüz lansmanı yapılmadığı halde yoğun ilgi gösterdiği proje, yüksek kira getirisi hedefleyenler, işi gereği sık seyahat edenler, yeni evli çiftler, genç işadamları, avukatlar ve bölgede bulunan özel üniversitelerde okuyan öğrenciler tarafından tercih edilecek.

Dış mimari farklılığına paralel, iç mimaride de göz kamaştıran bir dekorasyon zenginliği arz eden proje, işletme ve kullanım açısından değişik bir rota izleyecek. Daireler, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlayacak. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilecek olan daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilecek. Evde otel konforu sunan projede daire sahipleri kendi yerlerini rezidans olarak kiralayarak ekstra gelir elde edebilecek; kira toplama veya kiracı bulma gibi konularla ilgilenmeyecekler.

Projede iki adet rezidans konut bloğu, A Blok’ta 178 adet konut, B Blok’ta 176 adet konut ve 15 adet dükkan olmak üzere toplamda 369 üniteden oluşuyor. (Projenin ikinci fazıyla birlikte rezidans ve dükkanların sayısı 800 üniteye tamamlanacak.)

Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen stüdyo, 1+1 ve 2+1 rezidans daireler; Single (stüdyo), Suit (1+1) ve Grand Suit (2+1) olarak adlandırılıyor. Akıllı kat planları ile en küçük dairelerde bile optimum kullanım alanları sunuluyor.

Ön satışların devam ettiği projede stüdyo daireler 149 bin liradan, 1+1 daireler 199 bin liradan, 2+1 daireler ise 298 bin liradan satışa sunuluyor. Yüzde 30 peşinatla 36 aya kadar firma bünyesi kapsamında vadendiriliyor.

Ulaşım olarak oldukça kuvvetli bir noktada konumlanan DAP Dalga Kule, kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alıyor. 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk‘e 5 km mesafede. 

Projeye çok yakın konumda olan Tekel’e ait yer renove edilerek üniversite ve kampüs alanına çevrilecek ve binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Kartal Adliyesi’nin Yüksek İstinaf Mahkemesi olarak yeniden yaşama geçecek olması bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede Maltepe Carrefour, Pendorya, Neomarin gibi pek çok AVM, Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversitesi, Ahmet Şimşek, Coşkun ve Doğa Koleji gibi eğitim kurumları ve Sema, Bölge ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor. Geçmişten günümüze önemli bir sahil ilçesi olan Maltepe, insanların yaşamak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor.


http://www.dalgakule.com/

444 33 39


Haberin yayın zamanı : 2011-09-29 14:41:35


.
.
.
.
.
Haberi Paylaş
Anahtar Kelimeler
,